Horror! Zakopano żywcem 2-latka, bo… miał być niepełnosprawny

2-letni chłopiec został zakopany żywcem przez matkę. Policja ściga kapłankę, która nakłoniła ją do tego czynu.

Reklamy

Policja w Ghanie prowadzi śledztwo w sprawie szokującego czynu, którego dopuściła się matka 2-latka. Jak wynika z informacji BBC, kobieta zakopała żywcem swojego 2-letniego synka. Świadkiem zdarzenia był Abubakari Mohammed. O 3 w nocy zauważył przez okno dziwnie zachowujących się ludzi.

Jak się okazało, jedna z osób trzymała mała dziecko. Dziecko głośno płakało, dlatego Abubakari zdecydował się poinformować o sprawie policję. Niebawem policja zatrzymała Paulę Adobawę, która okazała się matką dziecka. Policjanci zaczęli poszukiwać 2-latka i wówczas przerażająca prawda wyszła na jaw.

Kobieta zaprowadziła policjantów na tyły domu. Tam policjanci zobaczyli płytki grób. Matka odkopała zwłoki 2-latka. Jak podaje BBC, ciało chłopca było zakrwawione, a z nosa i ust wypływała mu krew. Jak wynika z ustaleń policji, do tego czynu nakłoniła matkę dziecka kapłanka. Oprócz matki i kapłanki w zdarzeniu brał udział ojciec chłopca.

Co pchnęło rodziców do takiego czynu? U chłopca miano zauważyć oznaki niepełnosprawności lub inny rodzaj deformacji. Dziennikarze sugerują, że miejscowa ludność pozbywa się takich dzieci w ten właśnie sposób. Obecnie policja poszukuje kapłanki, która ucieka w głąb Ghany.

Źródło: BBC / o2