Brzmi to jak żart, ale w PiS traktują pomysł wystawienia pomnika Joachimowi Brudzińskiemu całkowicie serio. Pomnik szefa lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości może stanąć przy planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

Podczas posiedzenia sejmowej komisji, wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury, Grzegorz Witkowski zachwalał starania europosła Joachima Brudzińskiego. Europoseł PiS ze Szczecina miał bowiem „załatwić”, by w Krajowym Planie Odbudowy znalazły się pieniądze na Zachodnią Obwodnicę Szczecina.

Reklamy

– Jeśli chce pan robić propagandę, to ja się spytam: na którym kilometrze Zachodniej Obwodnicy Szczecina postawicie pomnik Brudzińskiemu. Bo to już zaczyna być śmieszne – wykpił słowa Witkowskiego poseł PO Artur Łącki.

– Pomnik posła Brudzińskiego jest akceptowalny i bardzo słuszny. W parametrach drogi ekspresowej nie można stawiać pomników, ale pomyślimy o lokalizacji w Miejscu Obsługi Podróżnych, aby taki pomnik w przyszłości się pojawił. Poseł Brudziński absolutnie zasługuje na takim pomnik – odpowiedział ze śmiertelną powagą wiceminister.

Poprzedni artykułKuriozalna akcja zwolenników PiS. Chcą odsyłać książki Oldze Tokarczuk!
Następny artykułWzmożenie Wojciecha Reszczyńskiego. Jest oburzony postulatem zlikwidowania TVP Info