07 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTerlecki mówi językiem Putina? Kolejne rosyjskie ślady w narracji PiS

Terlecki mówi językiem Putina? Kolejne rosyjskie ślady w narracji PiS

Swiatłana Cichanouska, białoruska działaczka polityczna, kandydatka na prezydenta Białorusi w wyborach prezydenckich w 2020 roku, pojawiła się w Polsce i spotkała m.in. z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim.

Rozmowa dotyczyła prodemokratycznych działań na Białorusi. Opozycja w Polsce chce pomóc działaczom na Białorusi, prześladowanym przez reżim Łukaszenki. To najwyraźniej nie podoba się prorosyjsko nastawionym polskim politykom, w tym Terleckiemu, który ostro zaatakował działaczkę.

Reklamy

Jego wpis wywołał szok, bo napisany jest językiem, którego nie powstydziłby Władimir Putin. Ta prorosyjska narracja PiS wzmacnia wrażenie, szczególnie silne po ujawnieniu że Kaczyński spotykał się przez rok z agentem KGB na wódce w jego mieszkaniu, że partia z Nowogrodzkiej działa pod dyktando ze Wschodu.

Dziwne, że ten TT nie jest napisany cyrylicą? Sprawa Białorusi powinna nas łączyć, a nie dzielić. To sprawa interesu Polski. Tymi TT Pan służy Łukasznce i Putinowi – skomentowała słowa Terleckiego Katarzyna Lubnaeur.

Wiele osób podkreśla, że przekaz Terleckiego doskonale pasuje do rosyjskiej narracji, dotyczącej Polski i Białorusi

Jakby pisał sam Putin – podsumowuje trafnie inny internauta.

Musisz o tym wiedzieć!