Morawiecki poucza Obamę: Polska pięknie się rozwija, i nie przypadkiem stało się to za rządów PiS

0
Reklamy

Mateusz Morawiecki poczuł się najwyraźniej zmuszony do tego, by odnieść się do słów Baracka Obamy. Były amerykański prezydent uznał Polskę za „państwo autorytarne”, które odeszło już od demokracji.

– Myślę, że najlepiej by byłoby zaprosić pana byłego prezydenta Baracka Obamę do Polski, co niniejszym czynię: serdecznie zapraszam. Kiedy przyjechał do Polski parę lat temu inny były prezydent z Partii Demokratycznej Bill Clinton, to rozpływał się i brakowało mu słów, pochwał dla Polski pod wieloma względami – opowiadał Morawiecki w… Turku.

Reklamy

– Wystarczy tutaj przyjechać, a nie czytać jakieś opracowania, które myślę, że zafałszowują zdecydowanie obraz Polski – dodał szef rządu PiS.

– Myślę, że to i wiele innych obszarów były pan prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama dostrzeże, gdyby przyjechał tutaj do nas i z bliska popatrzył, jak Polska się dzisiaj pięknie rozwija. A nie stało się to przypadkiem, nie stało się to przypadkiem za rządów PiS – dodał Morawiecki odrobinę partyjnej propagandy.

Niejako na marginesie dostało się neoliberałom i usłyszeliśmy, że polska gospodarka się zdemokratyzowała, udostępniając dostęp do miejsc pracy i kapitału.

Ciekawe, czy Morawiecki przekonał Obamę?

Jan Piński - komentarze