Nie można wygrać z PiS-em, ścigając się na populizm. To zabójcza dla Polski strategia

0
Reklamy

Dawny twórca Nowoczesnej, Ryszard Petru w rozmowie z TVN 24 nie zostawił suchej nitki na Polskim Ładzie. Jego zdaniem rząd po prostu okłamał Polaków.

– Rządowi w sprawie Polskiego Ładu w ogóle nie wierzę. Nie powiedzieli skąd na to wszystko pieniądze. Nie ma szans, żeby ktoś, kto płaci dzisiaj 19 proc., a po wprowadzeniu Polskiego Ładu płacił 26 proc., żeby nie stracił – powiedział Petru.

Reklamy

– Zwrócę uwagę, że w Polskim Ładzie zaproponowano znacznie wyższe podatki niż obecnie. Osoba, która zarabia na etacie powyżej 5 tysięcy złotych, zapłaci wyższe podatki w efekcie wprowadzenia Polskiego Ładu. Osoba, która prowadzi działalność i wystawia fakturę na 5700, zapłaci wyższe podatki od przyszłego roku. Jeszcze raz powtórzę: 5000 na etacie – dodał.

Petru niestety nie miał także zbyt wielu dobrych słów dla opozycji parlamentarnej.

– Nie chcę doradzać opozycji, ale opozycja nie może głosować za programem powrotu do PRL-u, który tak naprawdę jest programem PiS-u, w związku z tym opozycja nie będzie wiarygodna, głosując za tym – powiedział.

– Każdy pomysł na przelicytowanie opozycji skończy się tym, że PiS tym bardziej wygra wybory. Nie można wygrać z PiS-em, ścigając się na populizm. Oni są mistrzem świata – ocenił te .

Jan Piński - komentarze