A to dobre! Duda idzie do sądu i chce pozwać… Warszawę

W Warszawie odsłonięto pomnik Solidarności. To nie spotkało się jednak z aprobatą Piotra Dudy, dzisiejszego szefa związku NSZZ „Solidarność”. Uznał on wykorzystanie charakterystycznego logo związku za… kradzież.

– Odsłonięty […] w Warszawie pomnik z logiem NSZZ Solidarność jest bezprawny. Związek – właściciel znaku i nazwy – nie wyraził zgody na ich użycie – przekazał Duda w oświadczeniu opublikowanym na łamach „Tygodnika Solidarność”. Sprawa ma więc trafić do sądu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tymczasem przeciwnego zdania jest Jerzy Janiszewski, autor projektu z 1980 r. Jego zdaniem związek odkupił prawa do używania historycznego projektu, nie ma jednak wyłączności.

– Znak stał się ważnym współczesnym symbolem historycznym i jest dziedzictwem narodowym, do którego prawa mają wszyscy Polacy, może być więc wykorzystywany niekomercyjnie do celów naukowych czy edukacyjnych – dodał Jerzy Janiszewski.