08 sierpnia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona główna Polityka krajowa PiS Obajtek przegrał. Sąd po stronie dziennikarzy „Wyborczej”

Obajtek przegrał. Sąd po stronie dziennikarzy „Wyborczej”

Wolność słowa kontra zamordyzm władzy. 

Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił żądania prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który chciał zakazu pisania przez „Wyborczą” o jego majątku i umieszczenia przy jednym z artykułów informacji, że jest on przedmiotem sporu sądowego. Postanowienie jest prawomocne – informuje Wyborcza.pl.

Reklamy

Z tej decyzji wynika (nie ma jeszcze uzasadnienia pisemnego), że w ocenie sądu zarzuty Obajtka, przedstawione przez adwokata Macieja Zaborowskiego, okazały się miałkie, a tekst o kupnie w 2018 r. przez prezesa Orlenu apartamentu na warszawskim osiedlu Awangarda z milionową zniżką od dewelopera został napisany zgodnie z zasadą rzetelności dziennikarskiej.

Według Wyborczej, tuż po podpisaniu umowy przez Obajtka na zakup blisko 200-metrowego penthouse’u z ogrodem zimowym na ostatnim piętrze Orlen został sponsorem strategicznym Akademii Piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno, którą od lat wspiera finansowo deweloper.

Po roku zaś Orlen został sponsorem czwartoligowego klubu piłkarskiego Partyzant Mal-Bud1 Targowiska, od kilkunastu lat utrzymywanego przez dewelopera.

źródło: Wyborcza.pl