Fatalna niedziela Kaczyńskiego. Trzy porażki PiS w jeden weekend: Rzeszów, Drobin i Warlubie

Sromotna porażka PiS w weekend. Eugeniusz Kłopotek wygrał wybory na wójta gminy Warlubie. Biorąc pod uwagę, że w Rzeszowie wygrał Konrad Fijołek a w Drobinie Krzysztof Wiele, ten weekend Kaczyński może uznać za kompletną porażkę PiS.

Dlaczego kandydaci pokłóconej prawicy przegrywają? Ludzie mają po prostu ich dosyć, chcą wreszcie stabilizacji i polepszenia swojej sytuacji życiowej. A ta jest bardzo trudna, bo w Polsce szaleje inflacja, ceny idą do góry a pieniądze tracą na wartości.

Reklamy

Rzeszów, Warlubie i Drobin stają się nadzieją dla całej Polski na odsunięcie od władzy człowieka, który napuszcza na kobiety policję z metalowymi pałami, który niszczy edukację, obronność i zaduszą gospodarkę. Ta nowa nadzieja zdominuje scenę polityczną w najbliższych miesiącach i da opozycji nowe zasoby oraz siłę do walki o Polskę.

Bo układ Kaczyńskiego już przegrał. Od nas wszystkich jednak zależy na ile skutecznie go rozliczymy. Od opozycji trzeba domagać się powołania komisji śledczej ds. afer PiS, trzeba polityków którzy łamali prawo, jak premier Mateusz Morawiecki, postawić przed sądem i wsadzić do więzienia. Po to, aby nikt w przyszłości się nie odważył więcej tego zrobić.