Poseł PiS brutalnie zaatakował Rafała Trzaskowskiego: „Zabrakło mi niemieckich flag”

Podczas przemówienia w gdański Rafał Trzaskowski mówił o celach, jakie przyświecają jego obecności w polityce.

– Polska potrzebuje planu odbudowy Rzeczpospolitej. Ja taki plan mam i będę go prezentował w przeciągu najbliższych miesięcy – powiedział prezydent Warszawy.

Reklamy

Trzaskowski przypomniał także o konieczności odpolitycznienia Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa i publicznych mediów.

Takie słowa nie mogły przejść niezauważone przez polityków PiS.

– Pan prezydent Rafał Trzaskowski nie przedstawił żadnych założeń tego planu poza likwidacją mediów publicznych, o czym słyszymy już od dawna. Zresztą ta propozycja nie wymaga chyba jakiegoś wielkiego planu – powiedział Kacper Płażyński.

– Spodobało mi się jednak, że tym razem pan prezydent Warszawy wystąpił na tle wielu biało-czerwonych flag. Z drugiej strony, kiedy pomyśli się o tym jego pomyśle Campus Polska, którego sponsorem jest fundacja Adenauera, a więc organizacja, której 99 proc. środków pochodzi wprost z budżetu Niemiec, to zabrakło mi niemieckich flag. Mówię to nieco żartobliwie, ale również z pewną zgrozą, bowiem dziwię się, że w debacie publicznej nie ma szerszej dyskusji o tym, że inicjatywa polskiego polityka jest wspierana z pieniędzy rządu niemieckiego. Dla mnie jest to przekroczenie Rubikonu o wiele kilometrów — brutalnie zaatakował prezydenta Warszawy.