Rafał Trzaskowski: Bez PO nie wygramy wyborów. Ale sama Platforma nie wystarczy, by je wygrać

W rozmowie z Radiem Zet Rafał Trzaskowski mówił o politycznej przyszłości Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem PO jest dzisiaj „fundamentalnym filarem opozycji”, bez którego nie da się wygrać wyborów parlamentarnych. Problem w tym, że sama Platforma także nie ma na to szans.

– Uważam, że jeżeli mamy być silni, to powinniśmy się rozszerzać. Nie podzielam opinii, że powinniśmy się zamykać, nie dopuszczać nowych środowisk, że robić wszystko we własnym gronie, nie dopuścić nikogo nowego. Uważam, że powinno być zupełnie inaczej, że PO jest fundamentalnym filarem opozycji. Zależy mi, żeby była najsilniejsza, żeby nikogo nie zgubić. Absolutnie uważam, że trzeba pozyskiwać nowe środowiska – mówił Trzaskowski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Takie jest też zadanie przygotowywanego przez Trzaskowskiego spotkania „Campus Przyszłości” w Olsztynie.

– Wiem dobrze, że jeżeli robimy “Campus Przyszłości” poza partiami politycznymi, to mamy możliwość pozyskania zupełnie nowych ludzi do aktywności społecznej czy politycznej. Część z nich może zapisze się do partii, część wesprze samorząd, a część będzie aktywna – przekonywał prezydent Warszawy.