Wymiar sprawiedliwości wymagał zmian. Jednak to, co zrobił PiS  było po prostu barbarzyńskim napadem na niezależność sądownictwa. Polityczne zsyłki, ataki na niepokornych sędziów i prokuratorów to codzienność obecnych rządów – mówił dzisiaj w Sejmie w czasie zorganizowanych przez PSL obrad Okrągłego Stołu Sprawiedliwości wicemarszałek Piotr Zgorzelski.

Wszystkie zmiany przeforsowane przez PiS w wymiarze sprawiedliwości nie zagwarantowały większej sprawiedliwości i niezależności. Zmiany te nie pomogły obywatelom, tylko partii rządzącej – dodał Zgorzelski.

Dzisiejsze spotkanie w ramach okrągłego stołu ds. wymiaru sprawiedliwości w którym uczestniczą zarówno przedstawiciele organizacji sędziowskich jak i środowisk pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości ma pokazać kierunek zmian polskiego sądownictwa – mówił wicemarszałek Zgorzelski.

Reklamy

Jesteśmy opozycją konstruktywną, która proponuje i przedstawia konkretne zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Najważniejszą osobą w całym procesie sądowym jest obywatel, dlatego tak ważne jest, aby sądownictwo było niezależne od jakiejkolwiek władzy – powiedział z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz.

aszą naczelną zasadą jest pokazanie alternatywy, zwłaszcza tym, którzy uwierzyli obecnej władzy a zostali oszukani. Organizowany przez nas okrągły stół ds. wymiaru sprawiedliwości ma znaleźć odpowiedź na bolączki trapiące polskie sądownictwo – dodał prezes PSL.

 

 

Poprzedni artykułKaczyński buduje przystawkę z Bielanem. Chce się pozbyć Gowina i Ziobry
Następny artykułTomasz Sakiewicz z 6 wyrokami za fake newsy i pomówienia [LISTA]