Ostre słowa Zgorzelskiego: działania PiS to barbarzyński napad na niezależność sądownictwa

Wymiar sprawiedliwości wymagał zmian. Jednak to, co zrobił PiS  było po prostu barbarzyńskim napadem na niezależność sądownictwa. Polityczne zsyłki, ataki na niepokornych sędziów i prokuratorów to codzienność obecnych rządów – mówił dzisiaj w Sejmie w czasie zorganizowanych przez PSL obrad Okrągłego Stołu Sprawiedliwości wicemarszałek Piotr Zgorzelski.

Wszystkie zmiany przeforsowane przez PiS w wymiarze sprawiedliwości nie zagwarantowały większej sprawiedliwości i niezależności. Zmiany te nie pomogły obywatelom, tylko partii rządzącej – dodał Zgorzelski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dzisiejsze spotkanie w ramach okrągłego stołu ds. wymiaru sprawiedliwości w którym uczestniczą zarówno przedstawiciele organizacji sędziowskich jak i środowisk pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości ma pokazać kierunek zmian polskiego sądownictwa – mówił wicemarszałek Zgorzelski.

Jesteśmy opozycją konstruktywną, która proponuje i przedstawia konkretne zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Najważniejszą osobą w całym procesie sądowym jest obywatel, dlatego tak ważne jest, aby sądownictwo było niezależne od jakiejkolwiek władzy – powiedział z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz.

aszą naczelną zasadą jest pokazanie alternatywy, zwłaszcza tym, którzy uwierzyli obecnej władzy a zostali oszukani. Organizowany przez nas okrągły stół ds. wymiaru sprawiedliwości ma znaleźć odpowiedź na bolączki trapiące polskie sądownictwo – dodał prezes PSL.