Nie ma wątpliwości, że Michał Dworczyk naruszył poważnie zasady bezpieczeństwa i naraził Polskę. Po ujawnieniu dokumentów, dotyczących polskiej obronności, rząd powinien zostać zdymisjonowany natychmiast. Oto minister współpracujący z premierem przesyłał sobie prywatną pocztą wojskowe tajemnice, dotyczące bardzo newralgicznych systemów obronnych.

Nigdy do publicznej wiadomości, a przy tym do wiadomości szpiegów z obcych państw, nie powinny dotrzeć informacje o tym, jakie są losy kluczowych systemów obronnych. A do takich należą m.in. systemy rakietowe. Polska bardzo ich potrzebuje, by neutralizować zagrożenie powietrzne ze strony wrogich samolotów. Potrzebuje również systemów antyczołgowych. A właśnie o takich systemach beztrosko korespondował sobie Dworczyk.

Reklamy

Dzisiaj, gdy dokumenty te ujrzały światło dzienne, sprawa z ośmiorniczkami albo rozmowy o Sowy i przyjaciół to niewinne aferki. Dworczyk naruszył wszystkie standardy bezpieczeństwa, które powinno stosować się w odpowiedzialnym urzędzie i przez niego sekrety polskiej obronności są dzisiaj dostępne powszechnie dla każdego wroga Polski.

Michał Dworczyk jest więc człowiekiem całkowicie skompromitowanym i nie może pełnić już nigdy żadnej ważne funkcji państwowej. Powinien zostać od razu wyrzucony z rządu z wilczym biletem a za nim należy wywalić Morawieckiego i resztę tych nieudaczników.

Pozostaje też kwestia odpowiedzialności karnej – bo materiały wojskowe, które wyciekły, to zagrożenie obronności państwa. Możemy mówić wręcz o zdradzie!

Poprzedni artykułZUS uderza w kobiety w ciąży. Chce im opóźnić wypłacanie świadczeń!
Następny artykułPorażka PiS w ważnym głosowaniu dotyczącym Obajtka. Kaczyński wściekły