10 przerażających skutków rządów PiS. Musisz to wiedzieć!

Polityka Jarosława Kaczyńskiego prowadzi wprost do biedy, wzrostu emigracji oraz utraty przez Polskę szans na rozwój. Ale co to w praktyce oznacza? Oto 10 skutków rządów PiS w Polsce:

  1. Drożyzna: drożeje wszystko. Jedzenie, samochody, meble, mieszkania, czynsze, usługi. Drożyzna po prostu szaleje w Polsce PiS. Jest źle, będzie jeszcze gorzej!
  2. Wyższe podatki, więcej podatków: państwo PiS to państwo bardzo drogie w utrzymaniu. Dlatego podatki są coraz wyższe i jest ich coraz więcej. Każdy podatek, niezależnie czy nakładany na firmy, hipermarkety czy banki, na końcu uderza w nas!
  3. Obniżenie poziomu życia: z uwagi na powyższe zjawiska poziom życia Polaków nieustannie się obniża. W państwie PiS stać na coraz mniej.
  4. Wzrost emigracji: skoro Polska nie daje warunków do godziwego życia, Polacy wyjeżdżają za chlebem do Niemiec, Norwegii, Szwecji, USA a nawet dalekiej Australii. Emigracja będzie rosła, czyli mniej Polaków będzie pracować, co oznacza mniejsze emerytury i wzrost biedy.
  5. Zmniejszenie szans na własne mieszkanie: młodych ludzi nie stać na zakup własnego mieszkania. I nie jest to dziwne – mieszkania są horrendalnie drogie.
  6. Wzrost ilości przekrętów i korupcji: ponieważ na rynku jest coraz mniej pieniędzy, to coraz więcej rzeczy trzeba załatwiać. Bieda oraz polityczne uwikłanie policji i prokuratury prowadzi do wzrostu korupcji.
  7. Bezkarność urzędników i polityków: skoro aparat sprawiedliwości jest zależny od władzy, to władza czuje się bezkarna. Brak odpowiedzialności prowadzi do bezkarności a ta do wzrostu przekrętów i szemranych interesów.
  8. Utrata bezpieczeństwa państwa: wyciek e-maili Dworczyka spowodował znaczące obniżenie się obronności Polski. Wszystkie wywiady świata poznały słabości polskiego przemysłu obronnego i wojska.
  9. Rozwój obszarów biedy: programy typu 500+ wzmacniają obszary biedy. Ludzie z biednych obszarów nie chcą pracować, wolą brać zasiłki. Podobnie postępują ich dzieci i koło się zamyka. Bieda rozlewa się po kraju.
  10. Utrata wartości pieniądza: złotówka jest coraz mniej warta, rosną kursy walut