Czemu Dworczyk jest nadal ministrem? Nieodpowiedzialność Kaczyńskiego kosztuje nas coraz więcej

Michał Dworczyk powinien zostać natychmiast zdymisjonowany a organy ścigania powinny postawić mu kilka poważnych zarzutów, związanych z ujawnieniem tajemnic państwa i wynoszeniem dokumentów służbowych. Tak wynika z aktualnego stanu prawnego i wyroków Sądu Najwyższego. Tymczasem beztroski i nierozumiejący cyfrowej rzeczywistości Jarosław Kaczyński nie podjął jeszcze decyzji o wyrzuceniu z rządu nieudolnego ministra.

Dworczyk naraził nie tylko rząd ale cały kraj, nas wszystkich. Tajemnice wojskowe, które codziennie są publikowane poprzez komunikator Telegram, to prezent dla wszystkich wywiadów świata i poważne osłabienie polskich zdolności obronnych. E-maile pokazują słabe punkty polskiego systemu zbrojeń. To zdrada interesu narodowego.

Reklamy

E-maile pokazują też kompletną amatorszczyznę zarządzania państwem przez grupkę kolesi wokół Morawieckiego. Tak amatorskiej ekipy jeszcze w historii tego kraju nie było. Skutki dla społeczeństwa są opłakane: kilkadziesiąt tysięcy zgonów, ci ludzie mogliby dzisiaj żyć. Upadłe firmy, samobójstwa, stracone miejsca pracy i utrata przychodów przez Skarb Państwa. To odpowiedzialność Morawieckiego.

Ten rząd zajmuje się tylko PR.