Marian Banaś nie pozwala, by PiS o nim zapomniał. Zapowiada kolejne wnioski do prokuratury

Szef Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś dalej prowadzi swoją wojnę z PiS. I to bardzo skutecznie. Zapowiedział właśnie skierowanie kolejnych wniosków do prokuratury. Na jego celowniku znalazła się m.in. Elektrownia Ostrołęka oraz Fundusz Sprawiedliwości zarządzany przez Zbigniewa Ziobrę.

– Nasze prace są w ostatniej fazie. Mamy bardzo poważne ustalenia. To jest rozliczenie inwestycji, która kosztowała 1,3 mld zł, a tam są duże nieprawidłowości. Blok C nie został ukończony, a wydano ogromne pieniądze. To jest strata, która jest na barkach nas wszystkich – powiedział Marian Banaś w TOK FM na temat Elektrowni Ostrołęka.

Reklamy

– Będziemy robić kontrolę specjalną całościową. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy Polska jest bezpieczna energetycznie. Jest duży znak zapytania wobec tego, czy rezygnacja z zasobów węgla, była decyzją słuszną, czy nie – dodał.

Banaś mówił także o sprawdzaniu, na co wydawane są pieniądze pochodzące z zarządzanego przez Zbigniewa Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości.

– Jeszcze mamy inne kontrole. Fundusz Sprawiedliwości, jesteśmy w trakcie rozpatrywania zastrzeżeń co do naszych ustaleń. Po rozpatrzeniu też będziemy upubliczniać wyniki kontroli – stwierdził Banaś.