Rząd oszukał Polaków. Zapomnijcie o domach 70m2 bez pozwolenia

Miała być możliwość szybkiego stawiania domów do 70m2 bez pozwolenia. Teraz wyszło na jaw, że możliwości takiej nie będzie miała większość Polaków. W projekcie zmian wprowadzono bowiem bardzo istotne ograniczenie. Jakie?

Dzisiaj można stawiać domy bez pozwolenia do 35 m2. W ten sposób rozwinęła się cała branża, która produkuje małe domki, najczęściej z poddaszem lub antresolą, w których można jako tako funkcjonować. 35m2 to nie jest dużo. Pomysł, by można było stawiać domy 70m2 był więc trafiony. Ale gdy doszło do szczegółów, okazuje się, że było to kolejne kłamstwo.

Reklamy

Jeśli nic się nie zmieni, to będzie można stawiać domy 70m2 ale tylko na działkach od tysiąca metrów kwadratowych w górę. To oznacza, że większości Polaków na taki dom stać nie będzie. W dużych miastach działki tysiącmetrowe kosztują w okolicach miliona złotych. W małych kilkaset tysięcy.

Marzenia o własnym domu idą więc po raz kolejny w zapomnienie i pozostaje tylko gorzki smak oszustwa, zafundowanego przez kłamców ze Złajdaczonej Prawicy. Nowy Wał trwa.