Komentarze po powrocie Tuska: podziwiam go!

Serio podziwiam Tuska, że mu się chce ratować Polskę z pisowskich łap. Ja mając jego międzynarodową pozycję, pieniądze i szacunek w świecie chyba bym nie wróciła aby tarzać się w błocie z takimi poszwińskimi, sasinami i innymi tuzami intelektu – napisała Monika Ignatowska, komentując powrót Donalda Tuska.

Moim zdanie powrót Donalda Tuska do polskiej polityki to bardzo dobra decyzja, która w końcu pomoże odsunąć pis od władzy – to zdanie Artura.

Reklamy

Dobra, szczerze? Powrót Tuska? Jeszcze rok temu sam miałem wątpliwości. Może za późno, może to nie zadziała. Dzisiaj? Nie mam wątpliwości, że facet ich rozniesie. Oni coraz słabsi, on coraz mocniejszy. To się po prostu musi udać – dodaje Przemek.

Dzisiaj w polityce nie strategia ale technika decyduje. Dlatego Tusk wygra – komentuje Janusz Palikot.

Tusk uderza w symetryzm, w to słynne relatywizowanie symetrystów słówkiem „ale”, twardo mówi, by zło nazywać złem, a ze złem trzeba walczyć bez dodatkowych uzasadnień. Nareszcie ktoś z takim autorytetem politycznym powiedział to wprost. Opozycja wobec zła to nie pięknoduchostwo – pisze Przemysław Szubartowicz.

To koniec podziału na lewicę i prawicę. W Polsce to wybór cywilizacyjny albo Wschód, albo Zachód. Innej opcji nie ma – dodaje Ewa.

Długo czekałem na ten moment. Pogonimy komunistów z PiS – komentuje Adam.

Skończył się ostatecznie podział na Polskę socjalną i liberalną.Teraz jest nowy podział, który przypieczętował PiS. Na Polskę unijną i prozachodnią oraz antyunijną i prowschodnią – to Lena Kolarska-Bobińska.