Kosiniak-Kamysz: Polska potrzebuje racjonalnego, patriotycznego centrum

Trwa posiedzenie Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego a nim bardzo mocne wystąpienie programowe prezesa, Władysława Kosiniaka-Kamysza. „Podzielona Polska potrzebuje racjonalnego, patriotycznego centrum. Przed nami nowe wyzwania i mocno ruszamy w teren” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Program, który ludowcy przygotowują dla Polski, obejmuje m.in. stabilizację prawa i poczucia stabilności systemu w Polsce, wsparcie wsi i rolnictwa, rozwój nowoczesnej edukacji oraz zatrzymanie indoktrynacji w szkołach poprzez ideologię, wsparcie dla seniorów, pomoc dla rodzin, tworzenie warunków do rozwoju biznesu i promowanie aktywności a także tworzenia miejsc prac.

Reklamy

Ludowcy podkreślają, że przez ostanie sześć lat zmarnowano szansę na budowę nowoczesnej wsi. Tymczasem to właśnie poza miastami można tworzyć warunki do wytwarzania czystej energii, nowe miejsca pracy w przemyśle energetyki rozproszonej, trzeba postawić na produkcję ekologicznej żywności i nowoczesne rolnictwo.

Ludowcy chcą również zmieniać edukację. System, który wprowadziła aktualna władza, nie sprawdził się. Szkoła jest nudna a uczniowie nie widzą sensu nauki. Nauczyciele potrzebują pomocy i rozsądnych wynagrodzeń. Trzeba działać natychmiast – edukacja to przyszłość narodu, przyszłość Polski.

PSL zamierza ruszać w teren z tym przekazem, by przekonać Polaków, że lepsza Polska jest możliwa, jest w zasięgu ręki.