Kim jest Miłosz Kłeczek z TVP, który zaatakował Donalda Tuska w Sejmie? Nie wykonał prawomocnego wyroku sądu!

„Miłosz Kłeczek, który w TVP poluje na sędziów w programie „Kasta”, do 2017 r. zajmował się wielomilionowymi biznesami. Jako prezes jednej ze spółek nie wykonał prawomocnego wyroku sądu. Dług bezskutecznie próbował ściągnąć komornik” – informowała swego czasu Gazeta Wyborcza. Ale to nie koniec spraw Kłeczka.

Kłeczek urodził się w 1987 roku. Dzisiaj ma więc 34 lata.

Reklamy

Wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski, wydał wobec niego wniosek o zakaz wstępu do sejmowej sali posiedzeń sejmowych. Kłeczek zachowywał się chamsko, przeszkadzał posłom i nie słuchaj upomnień Straży Marszałkowskiej – czytamy w relacji z tego wydarzenia.

Jego zachowanie wyśmiano, gdy w rozmowie z senator PiS, Marią Koc, odpowiadał za nią na swoje własne pytania, posuwając wazeliniarstwo wobec władzy do poziomu przekraczającego jakiekolwiek granice.

Na tym luksusowym osiedlu, gdzie mieszkania kosztują nawet kilka milionów, ma swoją siedzibę firma Kłeczka

Kłeczek swoją firmę nazwał Media Star (w tłumaczeniu z języka angielskiego to medialna gwiazda…). Zarejestrował ją na luksusowym osiedlu na ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie. To jedna z najdroższych lokalizacji w Warszawie, za małą kawalerkę trzeba tam zapłacić pół miliona złotych! Skąd miał na to wszystko Kłeczek? Według gazety wyborczej przed przyjściem do TVP zajmował się jako prezesem pewnej spółki milionowymi interesami. „Jako prezes jednej ze spółek nie wykonał prawomocnego wyroku sądu. Dług bezskutecznie próbował ściągnąć komornik” – informowała Gazeta Wyborcza.

„O działalności Kłeczka biznesmena powiedział nam informator, któremu spółka Dixon, należąca kiedyś do Kłeczka, do dziś nie zapłaciła kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz, z odsetkami, kwota znacznie urosła. – Kiedy tam się wreszcie dodzwoniłem, powiedziano mi, że pan prezes jest na zdjęciach do programu – mówi nasz rozmówca” – czytamy w artykule o Kłeczku.

W klasyfikacji działalności wpisał między innymi: 

58.14.Z – Wydawanie czasopism i pozostałych periodyków
59.11.Z – Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych
60.20.Z – Nadawanie programów telewizyjnych ogólnodostępnych i abonamentowych
85.59.B – Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
90.03.Z – Artystyczna i literacka działalność twórcza

Problem w tym, że na nadawanie programów telewizyjnych i abonamentowych trzeba mieć koncesję. Czy Kłeczka ktoś sprawdził, czy ową koncesję posiada i czy nie narusza prawa? Kako pracownik medialnego ramienia reżimu Kaczyńskiego, realizujący zlecenia TVP dotyczące głównych polityków opozycji, czuje się zapewne bezkarny. Samo wpisanie czegoś w klasyfikację działalności nie świadczy oczywiście o tym, że to robi, ale sprawa wymaga jednak wyjaśnienia.

„Pracownik mediów z TVP Info na konferencji Grodzkiego zachowuje się jak cham, a na koniec bełkocze coś o wolności mediów.” – skomentował kilka miesięcy temu jego zachowanie Patryk Wachowiec z FOR. To dość łagodne określenia. Kłeczek był arogancki a jego zachowanie bardziej pasowało do budki z piwem niż parlamentu – oceniali wtedy inni dziennikarze.

Kłeczek ma nie tylko kłopoty z kulturą osobistą, ale także trudno mu opanować nerwy. Gdy odmówiono mu wejścia na konferencję prasową, to próbował się włamać się do siedziby Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wrzeszczał przy tym do pilnującej drzwi osoby, że „ja pana przepchnę, ja mam więcej siły”. Całość uwieczniono na filmie. Widać na nim Kłeczka mocno uderzającego w drzwi. Normalni ludzie się tak nie zachowują.

W KRS można znaleźć jego powiązania z jeszcze jedną firmą. To FINANCIAL POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Kłeczek jest jej prokurentem. Hasło reklamowe to import bez granic…