Nowy wątek afery Dworczyka: będą ładne fotki z samolotem w tle

Czym zajmuje się Mateusz Morawiecki w czasie pandemii? Co robi Michał Dworczyk, gdy ma zajmować się szczepieniami? Bynajmniej nie ratowaniem chorych i zapewnianiem sprawnego działania systemu szczepień. Obaj panowie ustalają sobie – jak wynika z korespondencji, która dzisiaj wyciekła – najlepsze momenty na robienie zdjęć ze szczepionkami. Martwią się lokalizacją, parowaniem okularów premiera i tym, jak wyjdą fotki. O chorych ani słowa.

„briefing przy załadunku ciężarówki UPS (to nie będzie ciezarowka ARM) na lotnisku – budynek w środku jest podobno strasznie brzydki wiec raczej na zewnątrz – o 7 rano będzie ciemno i 0.0 wiec będą parować okulary + będą ladne fotki z samolotem w tle + jest blisko…”

Reklamy

Czytamy w korespondencji, którą beztrosko przesyła sobie premier ze swoimi pracownikami. Czy gdzieś tutaj znalazło się miejsce na jakieś sprawy Polaków? Nie, Morawiecki interesuje się tylko tym jak wyjdzie na zdjęciach. Ładne fotki mają mu pomóc zdobywać poparcie wyborcze.

Przypominamy – ten człowiek jest premierem! On ma się zajmować sprawami kraju a nie swoimi. A jednak, nie jest zainteresowany niczym innym, jak tylko zdjęciami.

Panie Morawiecki, czas szybko odejść. Prędziutko. Albo Polacy panu pomogą. Tylko wtedy nie będzie już ładnych zdjęć z samolotem w tle, tylko więźniarka i kraty.