Na antenie TVP 3  Łódź Antoni Macierewicz usiłował zbagatelizować znaczenie, jakie może mieć powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

– W PiS nie ma żadnych obaw związanych z panem Donaldem Tuskiem – zapewnił Macierewicz.

Reklamy

. – Nie sądzę, żeby Tusk przemodelował polską scenę polityczną. Być może ta scena polityczna przemodeluje wreszcie pana Tuska. Może mieć pewien wpływ w samej PO. Ale już po działaniu pana Trzaskowskiego widać, że będzie miał z tym ogromne kłopoty – dodał.

Macierewicz odniósł się także do wezwania Tuska, by walczyć ze złem, jakim są rządy PiS.

– To prawda. My na tym polu walki ze złem, które Donald Tusk realizował w Polsce, jesteśmy od dawna. To jest niszczenie Polski, uzależnianie Polski od Niemiec, polityka prorosyjska, dramat smoleński, odpowiedzialność za dramatyczną demoralizację aparatu państwowego, którą umocnił w Polsce. Ten wysiłek spada na nas od bardzo dawna i realizujemy go skutecznie – stwierdził wiceprezes PiS.

Poprzedni artykułEuroposeł PiS twierdzi, że jego dziadek uratował 120 Żydów. Świadkowie: Dziadek Tarczyńskiego polował na ich pieniądze, był szmalcownikiem
Następny artykułPiS się sypie?! Rezygnuje szef klubu senackiego Prawa i Sprawiedliwości w proteście przeciwko partyjnemu nepotyzmowi