Policjant próbował udusić chcącego złożyć wieniec w Warszawie?

Ucisk na szyję i duszenie. Kaczyńskiemu i przestępcy dowodzącemu Policją marzy się George Floyd? Mało Wam morderstw na komisariatach? Chcecie publicznie, na oczach kamer człowieka zabić? – pytają ludzie po upublicznieniu tego szokującego zdjęcia.

W taki oto bandycki sposób policja uniemożliwiła złożenie wieńca pod pomnikiem schodów. Tyle, że sytuacja na zdjęciu nie jest żadnym zwykłem zatrzymaniem. Widzimy przyduszanie szyi człowieka nogą, co w krótkim czasie prowadzi do utraty przytomności i pomoże być powodem zatrzymania krążenia. Można to kwalifikować jako próbę morderstwa, bo zastosowane środki są kompletnie nieadekwatne do tego, co działo się przed pomnikiem.

Reklamy

Dla właściwego zrozumienia co się stało warto wiedzieć, że składanie wieńców pod pomnikami w Polsce jest dozwolone. W czynności tej przeszkodzili w brutalni sposób żołnierze i policjanci, robiąc to na rozkaz politycznych zwierzchników.

I nie zwalnia ich z odpowiedzialności fakt, że wydano rozkaz. Wręcz przeciwnie, to okoliczność obciążająca. Poważnie obciążająca.