25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSWyrzucił z Agencji Wywiadu oficera oskarżonego o pedofilię. Został zmuszony do odejścia

Wyrzucił z Agencji Wywiadu oficera oskarżonego o pedofilię. Został zmuszony do odejścia

Tylko nie mów nikomu.

Doradca szefa Agencji Wywiadu Paweł W. został zatrzymany pod zarzutem dokonania czynów o charakterze pedofilskim. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Reklamy

Oficer miał molestować swojego siostrzeńca. Natomiast w trakcie zatrzymania bronił się, że brał leki psychotropowe, które zostały mu „podmienione”.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że PiS odcina się od Pawła W. Tymczasem to właśnie dzięki ludziom ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika W. wrócił do pracy w AW.

Z AW wyrzucił go w 2015 roku ówczesny szef Agencji płk Grzegorz Małecki. Jednak w wyniku nacisków i działań wymierzonych przeciwko niemu Małecki złożył rezygnację już w 2016 roku.

Wówczas szefowanie AW powierzono człowiekowi ministrów koordynatorów Kamińskiego i Wąsika – Piotrowi Krawczykowi. To właśnie wówczas Paweł W. wrócił do AW i został doradcą szefa Agencji.

Do służby wrócili też inni oficerowie, których z pracy wyrzucał płk Małecki, a wobec których działań – szczególnie na kierunku wschodnim było sporo zastrzeżeń. Sprawę ich powrotu opisywała już w 2017 roku „Gazeta Finansowa”.

Źródło: Służby Specjalne / Gazeta.pl / Gazeta Finansowa

Musisz o tym wiedzieć!