18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKatastrofa Morawieckiego. Żywioł pokazał, jak źle zarządzana jest dzisiejsza Polska

Katastrofa Morawieckiego. Żywioł pokazał, jak źle zarządzana jest dzisiejsza Polska

Szef rządu PiS udał się na tereny dotknięte podtopieniami.  Gwałtowne opady deszczu i związane z tym podtopienia pokazały całą niemoc państwa PiS. Gdzie zorganizowanie nieodzownej akcji pomocy wymaga gigantycznego wysiłku całego aparatu urzędniczego. Na czele z premierem.

– Z Małopolski możemy obiecać tylko, że zrobimy wszystko, aby te straty, które się pojawiły, zostały jak najszybciej usunięte […]. Będziemy starali się pomagać jak najszybciej, jak to będzie w naszej mocy, w odbudowie tkanki gminnej – mówił Morawiecki.

Reklamy

– Obejrzeliśmy ogromne straty, których doznali mieszkańcy, także w pobliskich Krzyszkowicach i w całym powiecie myślenickim, duże straty związane z bardzo gwałtowną ulewą. 100 milimetrów na metr kwadratowy w bardzo krótkim czasie doprowadziło do tego, ze właściwie ta niewielka rzeczka, potok, potoczek, jak niektórzy tutaj mówią, przelała wały trzymetrowe […] Na szczęście nikomu nic się nie stało – stwierdził z wyraźną ulgą Morawiecki.

Ulga Morawieckiego jest całkowicie zrozumiała. Chaos wywołały lokalne podtopienia. A co by było, gdyby Polskę dotknęła taka katastrofa jak ta, jaką widzimy teraz w Niemczech?!

Musisz o tym wiedzieć!