„Kaczyński wprowadza ruski ład”. Oto dowody na rosyjską agendę w polityce układu władzy

Jarosław Kaczyński spotykał się przez półtora roku z rosyjskim agentem, z którym pił wódkę i omawiał sytuację w kraju. Po tych spotkaniach zaczął gwałtownie zwalczać Lecha Wałesę. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Kaczyński będzie wspierał budowę elektrowni atomowej w Kaliningradzie, jako wspólnego projektu Orbana i Solorza. Te dwa pozornie odległe wydarzenia spinają jak klamrą politykę prezesa PiS, która dziwnym trafem sprzyja Putinowi i Rosji.

Kaczyński prowadzi politykę agresywną, której skutkiem może być wyjście Polski z Unii Europejskiej. Wystarczy przypomnieć, że PiS nie chce uznawać  wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, co zablokuje fundusze dla Polski. Miliardy euro nie trafią do Polek i Polaków. Wyjście Polski z UE jest działaniem na korzyść Rosji.

Reklamy

Kaczyński doprowadził do tego, że rozpoczęto budowę największej elektrownii węglowej w Europie, która miała spalać głównie rosyjski węgiel. Na tym zarobiłyby przede wszystkim rosyjskie firmy, powiązane z władzami. To działanie na korzyść Rosji.

Kaczyński postawił na czele Ministerstwa Obrony Narodowej człowieka, który doprowadził do unieważnienia istotnych kontraktów zbrojeniowych. Przez Macierewicza do dzisiaj nie mamy nowoczesnych śmigłowców i wielu innych systemów uzbrojenia. Powołano za to fasadową organizację WOT, która ma znaczenie propagandowe, ale nie militarne. Osłabianie obronności Polski to działanie na korzyść Rosji.

Kaczyński zniszczył gimnazja, najlepsze polskie szkoły. Świetnie wyposażone, często będące najlepszymi ośrodkami edukacyjnymi na wsi. Doprowadził do powrotu komunistycznego systemu ośmiu klas podstawówki. W ten sposób niszczy się poziom wykształcenia młodych ludzi, ogranicza szanse na rozwój i krytyczne myślenie wobec władzy. Niszczenie polskiego społeczeństwa w ten sposób to działanie na korzyść Rosji.

Można by tak długo. Wygląda więc na to, że w Polsce realizowana jest rosyjska agenda a Kaczyński, jak powiedział Donald Tusk, wprowadza ruski ład.