04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieGigantyczny skandal! Morawiecki i Błaszczak dali 400 mln euro by ratować miejsca...

Gigantyczny skandal! Morawiecki i Błaszczak dali 400 mln euro by ratować miejsca pracy włoskiej firmy w Wielkiej Brytanii!

Kontrakt o wartości około 380 milionów euro, podpisany przez Mateusza Morawieckiego i Mariusza Błaszczaka przewiduje, że włoska firma Leonardo dostarczy Polsce cztery śmigłowce, a także „kompleksowy zintegrowany pakiet logistyczny i szkoleniowy”. Premier i minister obrony ukrywają jednak, że w ten sposób uratowane zostały miejsca pracy w brytyjskiej fabryce włoskiej firmy a do Świdnika nie trafi prawie nic.

„Kontrakt pomoże utrzymać miejsca pracy w fabryce Yeovil (w Wielkiej Brytanii) i w naszym łańcuchu dostaw” – przyznał w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy firmy Leonardo. Fabryka zatrudnia w Anglii aż 3000 osób. Tylko niewielka cześć kontraktu może trafić do Świdnika, ale nie będzie to produkcja na pełną skalę.

Reklamy

Morawiecki i Błaszczak są na pewno dumni z zapłacenia pieniędzmi polskich podatników za ratowanie miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, by wspomóc włoski kapitał.

Skandal, kłamcy!

Musisz o tym wiedzieć!