28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSprawa Banasia: żyjemy w państwie mafijnym. Potrzebny polski Eliot Ness

Sprawa Banasia: żyjemy w państwie mafijnym. Potrzebny polski Eliot Ness

Marian Banaś był zaufanym człowiekiem Jarosława Kaczyńskiego, który osobiście wydał zgodę aby ten został ministrem finansów a potem szefem NIK. W momencie, gdy obaj panowie pokłócili się, nastąpiły zdarzenia, które można określić jako mające mafijny charakter.

Środowisko Kaczyńskiego zaczęło bowiem szantażować Banasia i wyciągnął swoje słynne teczki. Znalazł tam bardzo dużo. I teraz powstaje kilka ciekawych pytań:

Reklamy

  • skoro Kaczyński wiedział, że na Banasia jest tyle materiałów, to dlaczego pozwolił mu zostać najpierw ministrem finansów i szefem NIK?
  • jeśli Kaczyński zastosował takie metody wobec Banasia to czy na innych swoich ludzi też ma takie kompromitujące teczki?
  • jeśli Kaczyński ma owe teczki to czy znaczy, że całe to środowisko składa się z przestępców, którzy są u władzy tylko po to aby posłusznie chodzić na smyczy bo jak nie to Kaczyński spuszcza prokuraturę?
  • jaką rolę w tym wszystkim odgrywa wiedza Ziobro i co Kaczyński ma na niego i Gowina?

Wszystko wskazuje na to, że żyjemy w państwie mafijnym a główny mafiozo żyje na Nowogrodzkiej. Potrzebny polski Eliot Ness.

 

Musisz o tym wiedzieć!