Katastrofa epidemii. Kto odpowiada za taką liczbę ofiar?!

Fot. www.freepik.com
Fot. www.freepik.com

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, do lipca 2021 r. zmarło aż o 60 tys. osób więcej, niż rok temu. Dotychczas odeszło bowiem aż 285 tys. osób, podczas gdy w 2020 r. było ich 224 tys. Tak wygląda w bezwzględnych liczbach efekt epidemii w Polsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– To najwięcej w skali UE, jeśli chodzi o nadmiarową umieralność. Jesienią można się spodziewać kolejnej fali, choć nie aż tak śmiertelnej – twierdzi Adam Czerwiński z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

To jednak w istocie zależy od tego, jak wielu Polaków zdecyduje się na szczepienia. A tutaj wydaje się, że rząd w ogóle nie ma pojęcia, jak nas do szczepień zachęcić.

Pozostaje także odpowiedź już na czysto polityczne pytanie. Czy Polska była w wystarczający sposób przygotowana na uderzenie epidemii? Czy może czegoś po prostu zaniechano niezbędnych działań?

Źródło: DGP