I znowu im się nie udało. Najwyższa Izba Kontroli ostro skrytykowała tak zwanym pakiet dla średnich miast, który był częścią planu Morawieckiego.  Nad premierem wisi chyba jakieś fatum – nic mu nie wychodzi.

NIK negatywnie oceniła nierozpoczęcie przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. realizacji Programu Industria, jednego z dziewięciu działań wchodzących w skład Pakietu. Ponadto Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponowała tylko 34 proc. planowanego w ramach Pakietu wsparcia z funduszy unijnych dla beneficjentów z miast średnich, głównie z powodu niskiego zainteresowania przedsiębiorców środkami na badania i wdrażanie innowacji.

Reklamy

Z badania kwestionariuszowego wynika, że ponad połowa miast średnich nie skorzystała z żadnej formy wsparcia w ramach Pakietu, głównie ze względu na niedopasowanie wsparcia do ich potrzeb lub z powodu niezakwalifikowania projektu do dofinansowania.

Morawiecki przynosi Polsce pecha.

 

Poprzedni artykułLudowcy krytykują PiS: afera mailowa, szereg włamów na konta polityków PiS i wyciek danych pracowników służb!
Następny artykułPiS pobiło rekord. Dług Skarbu Państwa to już ponad 1,13 bln złotych!