21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAdam Bodnar celnie o sprawie Banasia: „Nie żyjemy w normalnie funkcjonującym demokratycznym...

Adam Bodnar celnie o sprawie Banasia: „Nie żyjemy w normalnie funkcjonującym demokratycznym państwie”

Były już Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar mówił o bulwersującej sprawie zatrzymaniaa Jakuba Banasia, syna szefa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. Zdaniem Bodnara nie ma najmniejszej wątpliwości, że ta sprawa rozgrywana jest przez władze czysto politycznie.

– Moim zdaniem niepotrzebne było takie zatrzymanie i to nie pierwszy i nie ostatni raz niestety w Polsce, kiedy służby są wykorzystywane do tego, aby właśnie dokonywać takich zatrzymań, mieliśmy nie raz do czynienia z tego typu sytuacjami – mówił Bodnar w TVN24.

Reklamy

– Natomiast później się pojawił jeszcze ten wniosek o uchylenie immunitetu. I oczywiście ja myślę, że tak, gdybyśmy żyli w normalnych okolicznościach, w normalnie funkcjonującym demokratycznym państwie to pewnie należałoby zważyć wszystkie racje stojące za tym czy należy uchylić immunitet, czy też nie i podjąć odpowiednią decyzję. Parlament jest od tego – dodał Bodnar.

– Tylko my nie żyjemy w takich okolicznościach. Kontekst polityczny tej sprawy związany z ujawnienianiami, które są dokonywane przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli, jest oczywisty. Po pierwsze wybory kopertowe, Ostrołęka, po trzecie Fundusz Sprawiedliwości, który stał się no jakimś bardzo niejasnym mechanizmem finansowania różnych aktywności przez Solidarną Polskę, jeszcze te kwestie niewyjaśnionej, jak dokładnie wygląda nasz budżet – przekonywał były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Musisz o tym wiedzieć!