22 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSąd kazał prokuraturze zbadać policyjny atak gazem na posłankę

Sąd kazał prokuraturze zbadać policyjny atak gazem na posłankę

28 listopada 2020 roku, podczas protestów kobiet, posłanka Barbara Nowacka została brutalnie zaatakowana przez policjantów gazem. Prokuratura, najprawdopodobniej ręcznie sterowana przez polityków układu władzy, nie chciała wszcząć śledztwa, jednak ostatecznie nakazał jej to sąd.

„Sąd nakazał prokuraturze wszczęcie śledztwa w sprawie użycia gazu przez policję wobec posłanki Barbary Nowackiej. Liczę tym razem na rzetelne i efektywne dochodzenie zgodne z prawem i standardami. Obejmiemy je monitoringiem poselskim” – poinformował poseł Michał Szczerba.

Reklamy

Posłowie chcą ustalić nazwiska dowódców i funkcjonariuszy, którzy zaatakowali posłankę i pociągnąć ich do odpowiedzialności. Jednocześnie zamierzają doprowadzić do postawienia zarzutów ministrowi Kamińskiemu, który nadzoruje policję.

Bestialskie działania nie pozostaną bezkarne. Pisowskie państwo wysłało przeciwko kobietom funkcjonariuszy uzbrojonych w metalowe pałki, którymi je bili, gazowali je, rzucali na ziemie i szarpali. Nie ma i nie będzie na to zgody.

Musisz o tym wiedzieć!