23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSegregacja według PiS. „Podział na bezpiecznych i resztę”

Segregacja według PiS. „Podział na bezpiecznych i resztę”

Rząd Morawieckiego przygotowuje się na kolejną falę epidemii. I sięga po najprostsze środki: zakazy, obostrzenia i zamykanie w domach. Już je zresztą parokrotnie na nas przetestował.

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna” odpowiednie decyzje mają być podjęte w ciągu kilku najbliższych dni. Pewne już jest to, że nasze społeczeństwo zostanie podzielone na „bezpiecznych” i „całą resztę”. Nie jest tylko wiadomo, jak ma to zostać przeprowadzone.

Reklamy

Rozważana na przykład jest możliwość wprowadzenia ograniczania dostępu do usług dla osób, które dotychczas jeszcze się nie zaszczepiły. Przy czym – francuskim wzorem – może to przyjąć dość dotkliwe formy. Na przykład dotyczyło by to sklepów czy restauracji. Ponoć z taką prośbą mieli się zwrócić do Morawieckiego… przedsiębiorcy.

– Z apelem m.in. o możliwość nieobsłużenia klienta, który nie udowodni, że poddał się szczepieniu, zwrócili się do premiera przedsiębiorcy. Chcieliby być też zwolnieni z konsekwencji prawnych związanych z taką odmową. Rząd patrzy na te postulaty przychylnie – pisze ‘DGP”.

Musisz o tym wiedzieć!