23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieZiobro będzie miał kłopoty?! Fundusz Sprawiedliwości to „Skarbonka Solidarnej Polski”

Ziobro będzie miał kłopoty?! Fundusz Sprawiedliwości to „Skarbonka Solidarnej Polski”

Zdaniem Jakuba Banasia, syna ale i doradcy Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli, podlegający Zbigniewowi Ziobrze Fundusz Sprawiedliwości przekształcił się w… „skarbonkę Solidarnej Polski”.

Fundusz Sprawiedliwości został powołany w 1997 r. i ma służyć zapewnieniu pomocy osobom poszkodowanym w wyniku przestępstw, świadkom, ale także i osobom opuszczającym zakłady karne.

Reklamy

– Wiem, że trwa ostatni etap związany z kontrolą dotyczącą Funduszu Sprawiedliwości – powiedział cytowany przez Polsat News Jakub Banaś. – Opinia publiczna będzie mogła się zapoznać z tymi wynikami pewnie z końcem wakacji, bo muszą wszystkie procedury zostać dochowane – dodał syn szefa NIK.

– Na pierwszy rzut oka widać, że te pieniądze nie idą na to, na co powinny iść. I to widać, że są wykorzystywane do budowania zaplecza politycznego Solidarnej Polski – mówił o Funduszu Banaś.

– Dla mnie to jest oczywiste na podstawie tego co widzę, nie muszę znać wyników kontroli, żeby widzieć, że są tam ewidentnie znamiona tego, co się nazywa korupcją polityczną – ocenił.

Musisz o tym wiedzieć!