17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMorawiecki brutalnie zaatakował opozycję! "Wymyślają oszczerstwa i donosy na Polskę"

Morawiecki brutalnie zaatakował opozycję! „Wymyślają oszczerstwa i donosy na Polskę”

Kolejne sondaże pokazują rosnącą popularność Platformy Obywatelskiej, na której czele znowu stoi Donald Tusk.

Reklamy

Politycy partii Kaczyńskiego po prostu tracą grunt pod nogami i już wiedzą, że będą musieli oddać władzę. Stąd coraz brutalniejsze ataki PiS na opozycję.

– Nasi przeciwnicy polityczni teraz mówią, że to oni wymyślili 500 plus. No jak widziałem odpowiedź, czy słyszałem pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio dokładnie potrafiła to opowiedzieć, ale wiecie co? Oni wymyślili 500, ale 500 plus oszczerstw i donosów do Brukseli na Polskę. Niestety. A my się chcemy w Polsce rządzić po polsku i nie będziemy słuchać tego co donosiciele na nas mówią do Brukseli. Nie boimy się tego – stwierdził wczoraj premier Morawiecki.

W ten sposób Morawiecki zareagował na słowa Donalda Tuska. Lider Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej kilka dni temu przypomniał, że „Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500 Plus”.

– Udało się Polskę przeprowadzić przez kryzys w taki sposób, że można rozpocząć też duże programy socjalne, które – jestem o tym przekonany – my w tym samym czasie mniej więcej byśmy przeprowadzili. Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500 Plus z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowania sytuacji po światowym kryzysie finansowym – celnie zauważył Tusk.

Musisz o tym wiedzieć!