20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolacy krytykują Nowy Wał szukają pomysłów, jak uchronić się przed głupimi pomysłami...

Polacy krytykują Nowy Wał szukają pomysłów, jak uchronić się przed głupimi pomysłami PiS

Przeniesienie działalności za granicę, podwyżka cen usług dla budżetówki, przejście do szarej strefy to tylko niektóre z pomysłów polskich przedsiębiorców, którzy nie mają zamiaru płacić wyższych podatków, które chce prowadzić Kaczyński.

Tak zwany Polski Ład, zwany często Nowym Wałem, to nowe podatki, bieda i emigracja. Zapowiedzi zwiększenia obciążeń finansowych wywołały wściekłość wśród przedsiębiorców i trudno się dziwić, że szukają wszelkich sposobów na to, aby uchronić swoje rodziny i siebie przed płaceniem więcej na nierobów z rządu.

Reklamy

Kłamca Morawiecki nie jest nawet w stanie zapewnić stabilności prawa – piszą przedsiębiorcy. Jak mogę spokojnie prowadzić i rozwijać firmę jak do niego roku zostało kilka miesięcy a ja nawet nie wiem jak będzie wyglądało prawo podatkowe – dodaje drugi. Wielu z nich już przenosi się do Czech lub do Niemiec. Najłatwiej mają osoby, które mieszkały w województwach przygranicznych. Skala tego zjawiska jest na razie nieznana, ale nawet w PiS przyznają, że negatywny efekt zapowiedzi wzrostu podatków w Nowym Wale ich zaskoczył.

Przedsiębiorcy zapowiadają też bardzo duży wzrost cen dla budżetówki. Nie będę pracował dla darmozjadów – podnoszę ceny 100% i nie obchodzi mnie, że nie mają pieniędzy – odgraża się jedna z firm świadczących usługi w Warszawie.

Inny mówią o przejściu do szarej strefy i rozliczeniach gotówkowych. – Morawiecki może mnie cmoknąć – od momentu gdy zapowiedzieli Nowy Wał przeszedłem na rozliczenia gotówkowe i zero faktur. Firma wykazuje straty, wkrótce ją zamknę – pisze kolejny przedsiębiorca.

Krótko mówiąc – Polacy mówią rządowi jedno wielkie nie. I pokazują środkowy palec Kaczyńskiemu.

Musisz o tym wiedzieć!