Morawiecki styczeń 2021 – cukier jest niezdrowy, wprowadzamy podatek cukrowy żeby ograniczyć jego spożycie. Morawiecki lipiec 2021 – dzięki inflacji rosną w Polsce wynagrodzenia, dzięki czemu możemy kupić więcej cukru. Język każdego KŁAMCY zapętla się z prędkością dźwięku – napisał jeden z internautów.

Wpadka Morawieckiego nie jest zaskoczeniem. Premier nazywany jest kłamcą od czasu dwukrotnego skazania go przez sąd za kłamstwa w czasie kampanii wyborczej. Bywa też nazywany tchórzem, bo nakazanych przez sąd przeprosin nie wykonał osobiście, tylko przez osoby trzecie.

Reklamy

Nazywanie Morawieckiego kłamcą jest więc uzasadnione, bo tak jak osobę skazaną za kradzież nazywamy złodziejem, tak możemy i musimy wręcz osobę skazaną oficjalnie za kłamstwa nazywać kłamcą.

Wiele osób uważa, że Morawiecki kłamie nałogowo – a przykład z cukrem może potwierdzać, że taka teza jest w pełni uprawniona. Kłamstwo to przecież wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym a kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe.

 

Poprzedni artykułŻarty Morawieckiego. „Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę”
Następny artykułCzy i gdzie zniknęło polskie złoto z NBP? To może być wielka afera PiS