Obajtek zatrudnienia dla PiS analfabetów w Orlen Press. 39 błędów w felietonie zastępcy naczelnego, pomylił się nawet w swoim nazwisku

Kadry dyktatury ciemniaków. 

W piątkowym wydaniu „Dziennika Zachodniego” (Polska Press) ukazał się wstępniak, w którym doliczyliśmy się 39 błędów. Literówka była nawet w nazwisku autora Jędrzeja Lipskiego, który jako wicenaczelny „czuwa nad gazetą w formie papierowej, nad wydaniami codziennymi i weekendowymi” – informuje portal press.pl.

Reklamy

Dla PiS prasę regionalną kupił szef PKN Orlen Daniel Obajtek, nominowany przez polityków rządzącej partii. Po przejęciu gazet rozpoczęła się czystka i instalowanie „zaufanych”. Teraz widać skutki.

„Środe wakacji. powoli nadchodzi sierpień. Tym razem nie o wakacjach, ani o pogodzie. Le o sierpniu, polskim sierpniu” – tak zaczyna się wstępniak Jędrzeja Lipskiego, opublikowany w „Dzienniku Zachodnim” z 30 lipca na drugiej stronie gazety. Tylko w pierwszym akapicie jest 11 błędów. W całym artykule, liczącym sześć akapitów, znaleźliśmy ich 39 – literówki, błędy interpunkcyjne, niepoprawne użycie dużych i małych liter” – informuje Press.pl.

Poziom „dziennikarstwa” taki, że aż trudno skomentować.

 

źródło: Twitter, Press.pl