[Counter-Box id="1"]

Po zniszczeniu Święta Niepodległości, skrajna, ekstremistyczna prawica bierze się za rocznicę Powstania Warszawskiego. Skutki będą podobne. Tymczsem rząd PiS pompuje ich milionami publicznych pieniędzy jakby chcieli zniszczyć wszystko co jeszcze łączy a nie dzieli – napisał Bartłomiej Sienkiewicz.

To słuszna ocena. Działania takie można bowiem rozumieć przeniesienie rosyjskich wzorców władzy na Polskę “Zasadniczym elementem obecnej polityki zagranicznej Rosji jest zatem konfrontacja z Zachodem, która w założeniu ma być ograniczona i kontrolowana, tak aby wywoływać odpowiedni efekt wewnętrzny, który jest jej głównym celem. Kreml eskaluje więc istniejące spory i nieporozumienia oraz eksploruje nowe obszary potencjalnej konkurencji prowadząc do zaostrzania się konfliktów, starając się jednocześnie nie dopuścić do wymknięcia się ich spod kontroli. Mają one bowiem za zadanie być elementem strategii mobilizacji społeczeństwa wokół pieczołowicie kształtowanego i podsycanego poczucia egzystencjalnego zagrożenia ze strony Zachodu” – pisze Marek Czajkowski, dr hab., Uniwersytet Jagielloński w Krakowie w dokumencie “Aktualna polityka zagraniczna federacji rosyjskiej a unia europejska – podstawowe zagadnienia”.

Reklamy

Dokładnie tak samo działa układ władzy w Polsce. Widzimy zawłaszczanie patriotyzmu, nastawianie grup społecznych przeciwko Europie, niszczenie więzi społecznych na rzecz konfliktu, który ma utrzymywać władzę. Powielanie rosyjskiej polityki włącznie z wysyłaniem na protestujące kobiety zamaskowanych bandytów z policji z metalowymi pałkami.

Poprzedni artykułPorażka Izery. Polacy zapłacą za to ćwierć miliarda złotych, bo państwo musi przejąć spółkę!
Następny artykułWyjeżdżajcie, mówi Morawiecki polskim przedsiębiorcom. “Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę”