A to dobre! Amerykanie chcą już rozmawiać tylko z… Gowinem

To wszelkie gwiazdy rządu PiS muszą mieć teraz zagwozdkę. Amerykanie chcą rozmawiać tylko z Jarosławem Gowinem. Od dłuższego czasu to właśnie lider Porozumienia jest jedynym politykiem Zjednoczonej Prawicy, który regularnie spotyka się z ważnymi przedstawicielami Waszyngtonu.

Jak podaje Onet dziś po południu Gowin na wideokonferencji spotka się z Katherine Tai, odpowiedzialną w Białym Domu za handel USA. Rozmowa ma dotyczyć polityki handlowej USA i Europy wobec Chin, reformy Światowej Organizacji Handlu a także… „lex TVN”.

Reklamy

To kolejne spotkanie Gowina z wysokim rangą amerykańskim politykiem. Wcześniej wicepremier dwukrotnie spotkał się z sekretarz handlu, Giną Raimondo.

– Trudno nie odczytywać tych spotkań jako otwartego wsparcia Amerykanów dla propozycji wicepremiera w sprawie np. lex TVN — mówi portalowi były polski dyplomata.

Jest to tym bardziej widoczne, że kontaktami z administracją Bidena nie może pochwalić się nawet Andrzej Duda. Prezydentowi udało się tylko raz zapozować do zdjęcia z Joe Bidenem gdzieś na korytarzu…