28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePremier Gowin? Nowy zaskakujący scenariusz opozycji

Premier Gowin? Nowy zaskakujący scenariusz opozycji

Utworzenie rządu technicznego z przedstawicieli Porozumienia i polityków opozycji na czele z premierem Gowinem ma posłużyć odsunięciu od władzy Jarosława Kaczyńskiego i rozliczeniu polityków PiS oraz Solidarnej Polski z kilkuset afer oraz przygotowaniu wyborów. Taki sensacyjny scenariusz miał się pojawić w czasie tajnych rozmów kluczowych postaci polskiej polityki.

Co ciekawe, projekt miałoby też poprzeć część posłów PiS, przeciwnych prezesowi, którzy stanowią coraz większą frakcję w partii Kaczyńskiego. Scenariusz zakłada wniosek o zmianę marszałka Sejmu, przejęcie tego stanowiska oraz głosowanie nad wotum nieufności dla rządu.

Reklamy

Jarosław Gowin zrealizowałby wtedy swoje ambicje, związane z polityką i mógłby znacząco wzmocnić swoją pozycję. Jednocześnie wyszedłby z twarzą z aktualnego układu. Gowin ma bardzo mocne poparcie kilku środowisk zewnętrznych, które przekonują go m.in. do takiego scenariusza.

W tym rozwiązaniu marszałkiem Sejmu zostałby ktoś z opozycji. Mówi się o jednym z polityków Koalicji Obywatelskiej. Porozumienie opozycji z Gowinem miałoby też zakładać powstanie komisji śledczej do spraw afer PiS i Solidarnej Polski.

 

Musisz o tym wiedzieć!