Grupa wpływowych amerykańskich kongresmenów wydała niezwykle mocne oświadczenie w sprawie „lex TVN”. Tak popularnie nazywa się nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która ma zapewnić PiS kontrolę nad największą niezależną telewizją w Polsce.

– Polski rząd kontynuuje proces ograniczania demokracji, ostatnio starając się osłabić niezależne media i podcinając pozycję jednego z najpoważniejszych inwestorów amerykańskich w kraju – piszą w swoim oświadczeniu amerykańscy senatorowie.

Reklamy

– Jako grupa senatorów tak z Partii Republikańskiej jak i Demokratycznej, chcemy jasno po-wiedzieć polskiego rządowi, że śledzimy z wielką uwagą ten proces. Przyglądamy się w szczególności ustawodawstwu, które jest debatowane w polskim parlamencie i które, jeśli zostanie zatwierdzone i wprowadzone do prawodawstwa, będzie oznaczało dyskryminację przeciw firmom pochodzącym z krajów spoza Unii i najpewniej wymusi wycofanie się z Polski kluczowego amerykańskiego inwestora zatrudniającego kilka tysięcy pracowników – przekonują.

– Decyzja, która wprowadzałyby w życie te przepisy mogłyby mieć negatywne skutki dla na-szych stosunków w dziedzinie bezpieczeństwa, biznesów i handlu. Apelujemy do polskich władz aby wstrzymały się przed podjęciem działań, które miałyby wpływ na nasze dwustronne relacje – piszą senatorowie.

Poprzedni artykułZ biblioteki do Pekao. Niezwykła kariera bibliotekarki z Radzymina
Następny artykułPiS wycina Porozumienie? Dymisja wiceminister Anny Korneckiej to może być początek!