28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePiS wycina Porozumienie? Dymisja wiceminister Anny Korneckiej to może być początek!

PiS wycina Porozumienie? Dymisja wiceminister Anny Korneckiej to może być początek!

Zjednoczona Prawica coraz bardziej żre się między sobą. Wczoraj stanowisko straciła wiceminister rozwoju z Porozumienia – Anna Kornecka.

– Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Pol-skiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego – wyjaśniał na Twitterze powody jej odejścia rzecznik rządu Piotr Müller.

Reklamy

Nie jest jednak tajemnicą, że Kornecka musiała odejść z rządu ze względu na to, że nie kryła się ze swoim krytycznym stosunkiem do Polskiego Ładu. Zwłaszcza wprowadzonych rozwiązań podatkowych, uderzających w zwykłych Polaków.

– Cierpliwość w przypadku Korneckiej się skończyła, w przypadku Gowina też się kończy – mówią o całym zamieszaniu politycy PiS.

– Nie pozwolimy na dalszy wizerunkowy sabotaż tego projektu. Wybór Gowina: albo zostaje w koalicji na naszych zasadach i będzie lojalnie popierał Polski Ład, albo się z rządem pożegna. Albo współpraca z nami, albo z Tuskiem. Poparcie dla rozwiązań podatkowych w Sejmie uzyskamy i tak dzięki Lewicy – mówi „Rzeczpospolitej” wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Rzeczpospolita

Musisz o tym wiedzieć!