Zjednoczona Prawica coraz bardziej żre się między sobą. Wczoraj stanowisko straciła wiceminister rozwoju z Porozumienia – Anna Kornecka.

– Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Pol-skiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego – wyjaśniał na Twitterze powody jej odejścia rzecznik rządu Piotr Müller.

Reklamy

Nie jest jednak tajemnicą, że Kornecka musiała odejść z rządu ze względu na to, że nie kryła się ze swoim krytycznym stosunkiem do Polskiego Ładu. Zwłaszcza wprowadzonych rozwiązań podatkowych, uderzających w zwykłych Polaków.

– Cierpliwość w przypadku Korneckiej się skończyła, w przypadku Gowina też się kończy – mówią o całym zamieszaniu politycy PiS.

– Nie pozwolimy na dalszy wizerunkowy sabotaż tego projektu. Wybór Gowina: albo zostaje w koalicji na naszych zasadach i będzie lojalnie popierał Polski Ład, albo się z rządem pożegna. Albo współpraca z nami, albo z Tuskiem. Poparcie dla rozwiązań podatkowych w Sejmie uzyskamy i tak dzięki Lewicy – mówi „Rzeczpospolitej” wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułAmerykanie mówią wprost: Sprawa TVN podcina sojusz z Polską
Następny artykułTusk mocno: Nie chcę słuchać w kościele powtórki z przemówienia Kaczyńskiego