24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRozłam w Zjednoczonej Prawicy jest faktem! Kolejny senator PiS krytykuje przeciw Ziobrze

Rozłam w Zjednoczonej Prawicy jest faktem! Kolejny senator PiS krytykuje przeciw Ziobrze

Zjednoczona Prawica rozpada się. Senator PiS, Michał Seweryński, ostro skrytykował Zbigniewa Ziobrę w związku z poważnymi nieprawidłowościami w Funduszu Sprawiedliwości.

Aferę Funduszu Sprawiedliwości ujawnił wczoraj NIK. Okazuje się, że pieniądze zamiast na ofiary przestępstw były wydawane na cele polityczne oraz dawane znajomym osób z Ministerstwa Sprawiedliwości, związanych z Solidarną Polską. Mówi się o sprzeniewierzeniu nawet kilkuset milionów złotych. Prokuratura nie może jednak analizować tej sprawy, bo Ziobro jest prokuratorem generalnym i zablokuje każdą aktywność w tej sprawie.

Reklamy

Oficjalny protokół kontroli NIK jest dokumentem urzędowym, czyli stanowi dowód na to, co jest w nim zawarte.

Senator PiS Michał Seweryński powiedział, że „jeśli zarzuty się potwierdzą, to Zbigniew Ziobro będzie musiał ustąpić”. To oznacza rozłam w Zjednoczonej Prawicy. Kaczyński ma bardzo trudną sytuację, bo bez Ziobry straci władzę, z drugiej strony trzymanie osoby z tak poważnymi zarzutami jest niemożliwe.

Warto na koniec przypomnieć Zbigniewowi Ziobrze jego własne słowa: „Nic tak jak bezkarność nie zachęca przestępców do kolejnych zbrodni”. 

źródło: Twitter

Musisz o tym wiedzieć!