20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNowa afera Obajtka: skąd jego matka krawcowa miała prawie milion na zakupy...

Nowa afera Obajtka: skąd jego matka krawcowa miała prawie milion na zakupy akcji?

Kolejna odsłona afer władzy. Okazuje się, że Halina Obajtek, matka Daniela Obajtka, w czasach, gdy jej syn był wójtem Pcimia porzuciła pracę jako krawcowa za 1,5 tys. zł na miesiąc i kupiła za gotówkę (!) udziały w firmie znajomych Daniela Obajtka za 260 tys. zł, dokładając potem jeszcze kilkaset tysięcy.

Zarobki wójta nie pozwalały na takie sponsorowanie mamy. To sprawa dla służb specjalnych, CBA oraz urzędu skarbowego, które wykazują jednak dziwną niemoc, jeśli chodzi o osoby z pierwszych stron gazet, związane z układem władzy. Daniel Obajtek ma się cieszyć ochroną Kaczyńskiego – z którym był podobno w bardzo dobrych stosunkach. Ale jak długo jeszcze?

Reklamy

Skąd Daniel Obajtek miał miliony, które rozdawał gotówką na lewo i prawo? Nie wiadomo tego oficjalnie, a nieoficjalnie wiele już ujawniono. Obajtek jest dzisiaj milionerem, z wielkimi ambicjami i ma najwyraźniej talent do pomnażania majątku. Inna sprawa to jakimi robi to metodami…

To nie tylko nowa afera ale też nowa odsłona wojny w układzie władzy. Co jakiś czas pojawiają się informacje o przekrętach, nepotyzmie i korupcji, które wyciekają od samych polityków, walczących ze sobą. Tu mamy  Daniela Obajtka, czyli za wyciekiem do mediów mógł stać Mateusz Morawiecki, który jest bardzo zawziętym i mściwym, zimnym człowiekiem.

Obajtek odpowie Morawieckiemu niebawem – mówi się w Sejmie.

Musisz o tym wiedzieć!