25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSZnany bloger mocno o ministrze sprawiedliwości : Ziobro chodzi po ścianach

Znany bloger mocno o ministrze sprawiedliwości : Ziobro chodzi po ścianach

Dyktatura ciemniaków. 

Reklamy

Kiedy zastanowiłem się nad wnioskiem Pana Zbyszka do p. Przyłębskiej, to mnie się śmiać zachciało i nic więcej. Ta władza się kończy i jej działania nie mają już najmniejszego sensu. Niestety – pisze Piotr Wódecki, znany bloger.

Pomyślmy chwilę o celu podjęcia takiego działania przez Prokuratora Generalnego. Załóżmy, że TK orzeka zgodnie z wnioskiem, czyli uznaje za niekonstytucyjny element Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Rząd musi wypowiedzieć konwencję? I co dalej? Kto zdrowy na umyśle chciałby wyprowadzić Polskę z Rady Europy? No chyba że poseł Mularczyk, którego w Radzie Europy pozbawiono karnie głosu na kilka miesięcy, bo nie chciał kogoś przeprosić za swoje pomówienia. Hi, hi, hi …

Pisałem już niedawno, że Polska będzie płacić z pieniędzy obywateli ogromne odszkodowania po wyrokach ETCP. Nie będą uznawane żadne wyroki nieprawidłowo wybranych sędziów. Nikt nie będzie dyskutował z Polakami i ich wyobrażeniem prawa. Za kilka lat okaże się, że nie tylko stracimy unijne dotacje, ale wypłacimy miliardy euro odszkodowań.

I co dalej?

Dalej wszystko będzie fikcją, a Polacy będą uznawani za obywateli trzeciego świata, gdzie można jechać się zabawić tanim kosztem i nic więcej. Polacy już nie będą swobodnie jeździć po świecie, bo przy powyższych wyprowadzkach z różnych organizacji międzynarodowych i strefa Schengen zostanie dla nas zamknięta. I co dalej?

Będziemy dalej budować pomniki braciom z Żoliborza? I może modlić się do nich jako świętych? Hi, hi, hi …

Piotr Wódecki

Musisz o tym wiedzieć!