Michał Szczerba mówi jak jest: politycy PiS pójdą siedzieć!

Walka z korupcją i jej rozliczenie powinny być priorytetem nowego rządu. PiS oplótł fundusze,agencje, resorty i spółki mechanizmami korupcjogennymi. To jest bardziej niż pewne, że cześć z nich będzie siedzieć. W 2023 będą walczyć o bezkarność – napisał Michał Szczerba.

Poseł Koalicji Obywatelskiej poruszył bardzo ważny wątek rozliczeń, który interesuje miliony Polaków. Nie wystarczy bowiem odsunąć PiS od władzy. Trzeba ich ukarać za wszystko, co do tej pory zrobili. Za wszystkie przestępstwa, przekręty, złodziejstwo i nepotyzm. Kara musi być surowa i nieuchronna a jej działanie powinno mieć też wymiar prospołeczny, odstraszający.

Reklamy

Rozliczenia powinny dotyczyć również dotyczyć propagandzistów władzy. Lustracja majątków i odebranie niesłusznie pobranych wynagrodzeń to minimum sprawiedliwości. Rozliczyć trzeba każdego, kto chwalił tą władzę i okłamywał Polaków na wizji, na antenie czy w internecie.

Odebrać powinno się również pieniądze, które płynęły szerokim strumieniem do mediów propisowskoch. To te pieniądze służyły propagandzie i rozsiewaniu kłamstw. Zatruły umysły Polaków. Winni muszą zostać surowo ukarani!