18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKolejna śmierć w czasie interwencji policji. Wstrząsające zeznanie ratownika z Lubina

Kolejna śmierć w czasie interwencji policji. Wstrząsające zeznanie ratownika z Lubina

„Syna zamordowała policja” – mówią rodzice zmarłego Bartosza z Lubina. W mieście wrze, wybuchły zamieszki a teraz w sieci pojawił się kluczowy dokument, który potwierdza to, co mówi matka zmarłego.

Na nagraniu, które pojawiło się w sieci widać, że chłopak został obezwładniony a funkcjonariusze użyli prawdopodobnie podduszania, które zakończyło się zgonem. Na nagraniu nie widać żadnej agresji u osoby, wobec której prowadzona jest interwencja.

Reklamy

Co szokujące, matka nie mogła do tej pory zobaczyć ciała swojego syna, prokuratura odmówiła jej tego przed sekcją zwłok.

Teraz do sieci wyciekł kluczowy dokument, w którym znajduje się opis zeznań ratownika, który został wezwany przez policję. Twierdzi on, że chłopak w momencie przyjazdu karetki już nie żył. „Według oświadczeń ratowników po tym jak przyjechalina zgłoszenie do […] , dokonali sprawdzenia tętna, lśnienia lecz parametry te były nie wyczuwalne. Według ratownika zgon ukrzywdzonego stwierdzono już na ul. Traugutta” (czyli w miejscu interwencji policjantów).

Policja zaprzecza, by chłopak nie żył w momencie przyjazdu ratowników. Najprawdopodobniej chroni w ten sposób funkcjonariuszy.

W Lubinie było wczoraj bardzo niespokojnie. Wczoraj wściekli mieszkańcy zaatakowali komendę policji. Funkcjonariusze otworzyli do nich ogień ze strzelb gładkolufowych. Obyło się bez rannych. Kilkadziesiąt osób zatrzymano. W mieście nadal panuje atmosfera napięcia a wiele osób wzywa do dymisji komendanta głównego policji oraz ministra Kamińskiego, którzy są odpowiedzialni za brutalność funkcjonariuszy.

Kolejna śmierć w czasie interwencji policji. Wstrząsające zeznanie ratownika z Lubina 3

Przebieg interwencji szczegółowo opisał Fakt. Z opisu – o ile jest zgodny z prawdą – wynika, że mogło dojść do uduszenia chłopaka przez funkcjonariuszy.

To kolejny zgon po interwencji policjantów. Komentatorzy zwracają uwagę, że funkcjonariusze przechodzą obecnie zaledwie 3 miesięczne przeszkolenie. Za brutalność policji odpowiada PiS – twierdzą.

Duszenie chłopaka widać na wstrząsającym filmie, zamieszczonym przez posła Piotra Borysa z Koalicji Obywatelskiej:

źródło: Fakt, Super Express, Onet.pl, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!