21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWidzi to nawet Gowin! „Lex TVN” naraża nas na irracjonalny spór ze...

Widzi to nawet Gowin! „Lex TVN” naraża nas na irracjonalny spór ze Stanami Zjednoczonymi

Jarosław Gowin ma dwa polityczne oblicza. Z jednej strony jest po prostu kolejnym politykiem Zjednoczonej Prawicy, dbającym jedynie o wąsko pojęty interes swojej partii. Z drugiej jest twardym krytykiem wszystkich błędów popełnianych przez… Zjednoczoną Prawicę.

Teraz, na łamach „Rzeczpospolitej” Gowin mówił o daleko idących konsekwencjach „lex TVN”. Czyli próbie PiS, by przy okazji nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, przejąć kontrolę nad niezależnym nadawcą.

Reklamy

– Ta ostatnia ustawa naraża Polskę na wizerunek państwa, w którym łamana jest zasada wolności mediów, psuje także klimat inwestycyjny wokół naszego kraju, a przede wszystkim naraża nas na zupełnie irracjonalny spór z głównym gwarantem naszego bezpieczeństwa, czyli Stanami Zjednoczonymi – stwierdził lider Porozumienia.

– Sprawa jest jednoznaczna. Dla całej amerykańskiej klasy politycznej są dwie świętości: wolność słowa i interesy amerykańskiego biznesu. W związku z tym jestem przekonany, że w sprawie lex TVN nie będzie różnic między Partią Demokratyczną i Partią Republikańską – dodał Gowin.

Musisz o tym wiedzieć!