Żarty Gowina. „Umiem zachować się w sposób twardy”

Jarosław Gowin na antenie Polsat News przekonywał, że ultimatum, jakie w sobotę Porozumienie przedstawiło Kaczyńskiemu jest rzeczą całkiem serio. I że przekroczenie „czerwonych linii” wytyczonych przez jego partię, doprowadzi do upadku Zjednoczonej Prawicy.

– Nie żegnam się z tym rządem, ale tak jak w sobotę stwierdził zarząd Porozumienia polityka wymaga kompromisów, natomiast każdy kompromis ma swoje granice. My jasno wytyczyliśmy granice kompromisu. To jest rezygnacja z drastycznych podwyżek podatków dla klasy średniej. To jest wsparcie finansowe dla samorządów i wycofanie z obecnego kształtu lex TVN – stwierdził buńczucznie wicepremier.

Reklamy

Po czym zaczął przekonywać, że potrafi „wywrócić stolik”, w sytuacji gdyby Kaczyński zlekceważył warunki postawione przez Porozumienie.

– Nie mam żadnej wewnętrznej potrzeby, żeby komukolwiek udowadniać, że umiem się zachować w sposób twardy. A Donald Tusk wie o tym najlepiej, bo byłem jedynym politykiem Platformy, który miał odwagę rzucić mu wyzwanie – stwierdził Gowin.

Nie powiedział tylko, czy z tych zapowiedzi należy śmiać się, czy płakać.