24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWiceminister finansów o polskich przedsiębiorcach: Są nieuczciwi

Wiceminister finansów o polskich przedsiębiorcach: Są nieuczciwi

Piotr Patkowski to jedna z najdziwniejszych postaci i tak obfitującego w osobliwości, rządu Morawieckiego. Mający 30 lat polityk słynie z wypowiedzi, zdradzających… nietuzinkowy stosunek do rzeczywistości. Stwierdził na przykład, że klasa średnia w Polsce zaczyna się od zarobków na poziomie 4 tys. brutto.

Teraz Patkowski poszedł dalej i uznał polskich przedsiębiorców za… nieuczciwych. – Mit ustawy Wilczka, która doprowadziła do gigantycznej szarej strefy podatkowej służącej jako wielki transfer majątkowy od zwykłych Polaków w stronę nieuczciwych polskich przedsiębiorców pokazuje tylko jak rozwiązania blokujące rozwój Polski funkcjonują w mitologii wyobraźni publicznej jako swoje przeciwieństwa – napisał wiceminister, o początkach polskiej transformacji ustrojowej.

Reklamy

Krytykowana przez Patkowskiego ustawa Mieczysława Wilczka z 1988 r. wprowadziła niezwykle szeroki zakres swobód i wolności gospodarczych. To dzięki niej możliwe było szybkie wyjście Polski z komunizmu i dynamiczny wzrost gospodarczy w latach 90.

– Patkowski to jeden z symboli intelektualnej oraz ideowej degeneracji coraz większej liczby osób w obozie władzy. Mam nadzieję, że już niebawem ten wierny aparatczyk będzie musiał szukać pracy na znienawidzonym przez siebie wolnym rynku – skomentował to jeden z publicystów.

Musisz o tym wiedzieć!